Klik hier om terug te keren naar de homepage
Klik hier om te zoeken

Producten en diensten: Mediawijs in het basisonderwijs

Theek 5 heeft een aanbod ontwikkeld voor leerlingen, leerkrachten en ouders op het gebied van mediawijsheid: het bewust, kritisch en actief omgaan met de nieuwe media, zoals internet, telefoon etc.
 

Ouders maken zich bezorgd over de veiligheid van hun kind op het web en lopen zelf achter op de digitale snelweg. Hoe kunnen zij hun kinderen beschermen als zij niets afweten van cyberpesten, vervelende contacten via msn, hyves e.d.; als zij niet weten waar hun kind zich bevindt online! Ook kunnen zij de kinderen niet op weg helpen met zoekopdrachten voor werkstukken en spreekbeurten.

Leerkrachten maken zich zorgen over de knip- en plakgeneratie. De kinderen zijn niet bewust met informatie bezig, denken niet na over betrouwbaarheid. Ook kunnen zij hun leerlingen niet altijd goed begeleiden op internet omdat hun eigen kennis niet up to date is.

Kinderen zijn zich vaak niet bewust van de maakbaarheid van internet: "hoezo niet goed?, het staat toch op internet"
Ook kunnen zij hulp gebruiken met het vinden van de juiste informatie op hun niveau. Google geeft veel te veel treffers! Ook is het belangrijk om kinderen veilig te laten omgaan met de computer en internet.

 Ons aanbod: Deel 1 en Deel 2    Contactpersoon: Carla Bellaard